XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA -19.11.2017r.

 

  1. Dziś 33 Niedziela Zwykła. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Obchodzimy dziś Dzień Muzyki Liturgicznej.
  2. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej modlitwy do Świętego Antoniego.
  3. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek o godzinie 15.30 Msza w intencji Seniorów naszej Parafii. Serdecznie na nią wszystkich zapraszam. Nie będzie w tym dniu Adoracji Najświętszego Sakramentu i Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  5. W piątek o godzinie 18.00 Msza Młodzieżowa, na którą zapraszam całą naszą młodzież, a obowiązkowo uczniów Gimnazjum, którzy przygotowują się do bierzmowania oraz uczestniczących w przygotowaniu do małżeństwa.
  6. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z racji tej Uroczystości można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 14.30 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa z błogosławieństwem rocznego dziecka.
  8. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Studzienicach oraz Biuro Pielgrzymkowe Santiago Tours organizują Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 22 - 29.07.2018 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy i dodatkowe informacje w Kancelarii Parafialnej.
  9. W piątek 24 listopada w katowickim Spodku odbędzie się Koncert Charytatywny „ Polska dla Świata”. Szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy między innymi kalendarz ścienny na 2018 rok ze świętym Józefem oraz artykuły o tym, że aż trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5400 Polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół? O tym, że Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska. Jest też jeszcze listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi duży dwustronny plakat, o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona oraz jak narysować portret.
menu