XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.09.2017r.

 

 

 1. Dziś 24 Niedziela Zwykła. O godzinie 10.30 Msza Dożynkowa w intencji wszystkich rolników, działkowców  i pracujących na roli. Do udziału zapraszam Parafian i Poczty Sztandarowe. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 2. W poniedziałek Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. O godzinie 7.00 Msza w intencji Księdza Proboszcza Mariana Piotrowicza – w kolejną rocznicę śmierci.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Świętego Antoniego, a po nich spotkanie Rodziców gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania.
 4. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Święto Świętego. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
 7. W przyszłą niedzielę uroczyście obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. O godzinie 10.30 Msza w intencji Parafian oraz w intencji Budowniczych i Ofiarodawców naszego Kościoła. Do udziału zapraszam Parafian i Poczty Sztandarowe. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 8. We wrześniu nieczynna będzie Poradnia Życia Rodzinnego. Czynna będzie dopiero 23 października.
 9. Kancelaria Parafialna aż do odwołania będzie czynna w dni powszednie od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszach Świętych.
 10. Przypominam o dokonywaniu opłat za przedłużanie rezerwacji grobów na naszym cmentarzu.
 11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy między innymi artykuły  o najnowszym książkowym wywiadzie z Papieżem Franciszkiem, o huraganach, które pojawiają się coraz częściej. Do Gościa dołączony jest formularz, w którym można złożyć swój podpis pod obywatelskim  projektem :Zatrzymaj aborcję”. Jest też nowy – wrześniowy - numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim o tym jak wyglądają zeszyty szkolne na innych kontynentach, o człowieku, który ma 5 milionów klocków lego. Do MGN dołączony jest audiobook z pierwszą częścią powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” / druga część znajdzie się w numerze październikowym /.

 

Poniżej zarządzenie Arcybiskupa. Wiktora Skworca odnośnie zasad przystępowania do I Komunii Świętej w Archidiecezji Katowickiej:

„Mając na względzie założenia obowiązującego Programu nauczania religii zarządzam, że dzieci, które rozpoczną edukację szkolną w roku szkolnym 2016/2017, przystąpią do I Komunii świętej w parafiach Archidiecezji Katowickiej w klasie III Szkoły Podstawowej, niezależnie od tego, w jakim wieku tę edukację rozpoczynają. Zasada ta będzie obowiązywała do czasu ogłoszenia nowych regulacji prawnych. Dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole w roku 2015/2016 lub wcześniej, przystępują do I Komunii świętej według wcześniej ustalonych w parafiach terminów. Zasady dopuszczania dzieci do tzw. wczesnej Komunii świętej pozostają bez zmian.”

W związku z tym do I Komunii Świętej w 2018 roku, w naszej Parafii przystąpią:

uczniowie klas III Szkoły Podstawowej, którzy nie przystąpili wcześniej do tego Sakramentu

oraz

dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii Świętej według dotychczasowych zasad.

menu