II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2019r.

  

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Po Mszach Świętych przed Kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Serdeczne Bóg zapłać  za wszystkie złożone ofiary.
 2. Po Mszach Świętych można nabywać świece – paschaliki, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas,  a które można będzie wykorzystać w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej.
 3. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. O godzinie 18.00 Msza w intencji Mężów i Ojców. Po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
 4. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa. Wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
 7. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
 8. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 15.00 Msza popołudniowa.
 9. W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w naszym kościele o godzinie 17.00 będzie miało miejsce bierzmowanie klasy VIII SP i klas III Gimnazjum. Bierzmowania udzielać będzie Ks. Biskup Marek Szkudło. W związku z bierzmowaniem spotkania / próby / dla kandydatów odbędą się w środę 20 marca i w piątek 22 marca / wraz ze świadkami / o godzinie 18.00.
 10. W naszej Parafii chcielibyśmy założyć Grupę Dorosłych Lektorów. W związku z tym wszystkich chętnych do czytania Słowa Bożego w czasie Mszy Świętych, zarówno kobiety i jak i mężczyzn zapraszam do zgłoszenia się w zakrystii  lub Kancelarii Parafialnej.
 11. Poradnia Życia Małżeńskiego będzie czynna w poniedziałek 1 kwietnia. Narzeczonych chcących uczestniczyć  w spotkaniu proszę o zgłoszenie tego faktu do przyszłej niedzieli.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o nowoczesnych formach jałmużny  i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i ciekawymi pomysłami zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym. Ponadto w Gościu: drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania oraz artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach. W najnowszym kwietniowym już „Małym Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek - naklejki do kalendarza wielkopostnego oraz: ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy; Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas. Dowiemy się także o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny.
menu