XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.06.2018r. 

  

 1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.40. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 2. We wtorek po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego, , a po nich ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych. Wszystkich uczestników serdecznie zapraszam.
 3. W środę o godzinie 7.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej przed wakacjami w czwartek o godzinie 16.00.
 5. Również w czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy wieczornej Spotkanie Bractwa Szkaplerznego w salce katechetycznej.
 6. W piątek Zakończenie Roku Szkolnego. Na Mszę o godzinie 8.00 zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników, Rodziców i Uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach. O 18.00 Msza Młodzieżowa. Zapraszam na nią całą Młodzież Parafii, zwłaszcza uczestniczących w przygotowaniu do małżeństwa, przygotowujących się do bierzmowania i tych, którzy przystąpili do niego w tym roku.
 7. W sobotę od godziny 8.00 obchód chorych i starszych wiekiem Parafian przed Uroczystością Odpustową. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku w zakrystii. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Jana Chrzciciela. Suma Odpustowa o 11.00, a Nieszpory o 15.00. Na Sumę i Nieszpory zapraszam wszystkich Parafian. Zapraszam także mężczyzn do niesienia baldachimu, Poczty Sztandarowe, niosących feretrony oraz Dzieci I komunijne w swoich strojach, a także do sypania kwiatów. Kazanie wygłosi Paweł Bryś - Saletyn. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 9. Msze chrzcielne w czasie wakacji: 15 lipca i 12 sierpnia.
 10. Z okazji rozpoczynających się wakacji Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Zaleca się także rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa, sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie możliwość udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 11. Uczestników Pielgrzymki do Fatimy proszę o wpłatę ostatniej raty w wysokości 1500 złotych w Kancelarii bądź na konto parafialne do 20 czerwca.
 12. Proszę także o uregulowanie opłat za miejsca i rezerwacje cmentarne.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika NMP na Świętej Górze koło Gostynia, to ciekawy punkt na wakacyjnej mapie. Ponadto w „Gościu”: o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism; oraz o tym, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych. Jest też nowy – wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży, a w nim mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica a także o tym, że Polska jest Naj - propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji oraz o tym, jak przejechać rowerem 600 km, ale po pustyni.
menu