NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019r.

  

 1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. O godzinie 15.00 odbędzie się Rodzinne Kolędowanie z naszą Scholą Młodzieżową. Zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania.
 2. Kończymy odwiedziny kolędowe. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Rodzinom naszej Parafii za ciepłe i miłe przyjęcie oraz za złożone ofiary na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej. Kolęda dodatkowa dzisiaj o godzinie 13.00.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składam naszym Kolędnikom Misyjnym i wszystkim tym, którzy ich ciepło i serdecznie przyjęli w swoich domach.
 4. W poniedziałek rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy modlitwy do świętego Antoniego.
 6. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Żłobka i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. W piątek rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o tej intencji.
 9. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Żłóbka i Różaniec.
 10. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. O godzinie 15.00 Msza z okazji urodzin Księdza Proboszcza.
 11. Msza chrzcielna i z błogosławieństwem rocznych dzieci sprawowana będzie w niedzielę 27 stycznia.
 12. Wzorem lat ubiegłych będą odprawiane raz w miesiącu msze za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą męża za żonę. Ponadto w „Gościu”: - chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem, o tym, że wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak przygotować się do tego kroku. Jest też jeszcze styczniowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim a w nim między innymi ikona Maryi niosącej Ducha Świętego z modlitwą o Jego Dary, a także artykuły o Bożym Narodzeniu, o wielbłądzie zwierzęciu pustyni, a także o najmłodszych europejskich księżniczkach.
 14. Nasza Parafia wraz z Biurem Santiago Tours organizuje w dniach 29.06. 06.07.2019r. Pielgrzymkę do Hiszpanii  / m.in. Montserrat / i Francji / m.in. Lourdes/. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
menu