XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.10.2018r.

  1. Dziś 29 Niedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Trwa miesiąc październik, a z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszam do udziału dorosłych, młodzież i dzieci.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II.
  4. W piątek o godzinie 18.00 Msza Młodzieżowa, na którą zapraszam całą naszą młodzież, a obowiązkowo uczniów, którzy przygotowują się do bierzmowania oraz uczestniczących w przygotowaniu do małżeństwa.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów pomnika ks. Kazimierza Wolnego.
  6. Przypominam o dokonywaniu opłat za przedłużanie rezerwacji grobów na cmentarzu.
  7. Od poniedziałku przyjmowane będą wszystkie intencje na I półrocze 2019 roku. Godziny przyjmowania intencji w tym tygodniu: poniedziałek i piątek od 8.00 do 9.00 oraz wtorek i czwartek od 16.00 do 17.00. Od 29 października intencje będą przyjmowane w zwykłych godzinach kancelaryjnych tj, w dni powszednie bezpośrednio po Mszach Świętych, za wyjątkiem środy. Proszę też narzeczonych, którzy zawierać będą sakramentalny związek małżeński w 2018 roku o podanie jego daty.
  8. Nasza Parafia wraz z Biurem Santiago Tours organizuje w dniach 29.06. 06.07.2019r. Pielgrzymkę do Hiszpanii / m.in. Montserrat / i Francji / m.in. Lourdes/. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
  9. Rada Sołecka organizuje w środę 21 listopada Dzień Seniora. Wszystkich chętnych, urodzonych w roku 1953 i wcześniej zachęcamy do udziału. Jednocześnie prosimy o zapisanie się na listach dostępnych w naszych sklepach.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym, dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie? Ponadto w „Gościu”: - z okazji Niedzieli Misyjnej  i rozpoczynającego się tygodnia misyjnego rozmowa z księdzem Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych - o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku.

 

menu