NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 28.05.2023r.

  

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Przed Mszą o godzinie 10.30 ostatnia Procesja z Symbolami Zmartwychwstałego Chrystusa. O godzinie 14.30 Nabożeństwo Majowe, a o godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu  i błogosławieństwem rocznych dzieci. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 2. Dzisiaj także odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do MB Piekarskiej. Pamiętajmy w modlitwach o pątnikach.
 3. Kończy się miesiąc maj. Zapraszam na ostatnie Nabożeństwa Majowe. Dzieci zbierające obrazki proszę o dostarczenie plansz do kościoła w I Piątek na Mszy Szkolnej.
 4. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Jest to także Misyjny Dzień Chorych. Rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00 i 18.00.
 5. We wtorek Wspomnienie świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.
 6. W środę Święto Nawiedzenia NMP.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 8. W I Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej o godzinie 16.30. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie o godzinie 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. W I Piątek o godzinie 7.00 Msza w intencji Czcicieli NSPJ, po niej Nabożeństwo do Serca Jezusowego. O 00 Msza Szkolna w intencji klas VI naszej Szkoły Podstawowej.
 10. W I Sobotę Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
 11. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.40. Msze Święte o godzinie 8.00 i 10.30. W tym dniu będzie miał miejsce IX Festyn Sołecko – Parafialny. Wszystkich chętnych chcących wspomóc finansowo organizację tego przedsięwzięcia proszę o kontakt z Panią Sołtys lub Księdzem Proboszczem. Plan Festynu zamieszczony jest na stronie internetowej naszej Parafii oraz w ubiegłotygodniowej Gazetce.
 12. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Rozpoczniemy ją Mszą Świętą na ulicy Kukułek obok Państwa Paliczka, a następnie udamy się w Procesji ulicami Kukułek i św. Jana Pawła II do Kościoła, modląc się przy czterech ołtarzach: I – Alicja i Jarosław Makówka, II – Anna i Adam Odrobińscy, III – Halina i Jan Włoszek,   IV – Marcela i Marcin Grzywacz. Wszystkim, którzy podjęli się tego trudu serdecznie dziękuję, zaś sąsiadów proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.
 13. Obchód chorych i starszych wiekiem Parafian będzie miał miejsce przed Odpustem Parafialnym, w sobotę 24 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego między innymi artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym  z błogosławionym kardynałem Stefanem Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa. Jest też czerwcowy już numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży, a w nim między innymi o pierwszych sobotach miesiąca, o cudach za wstawiennictwem Matki Bożej, o tym czy trzeba się spowiadać co miesiąc oraz, że niemożliwe nie istnieje.

 W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

 Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.

menu